Bohaté na bielkoviny a s minimom tuku — kuracie prsia ako súčasť vášho jedálnička

kuracie prsia

Snaha o peknú postavu, chudnutie aj rast svalovej hmoty. To všetko sú ciele, ktoré nie je možné dosiahnuť bez dostatočného príjmu bielkovín. Medzi potraviny, v ktorých je ich najviac, patria aj kuracie prsia.

Nízky obsah tuku

Kuracie mäso vo všeobecnosti obsahuje nízke množstvo tuku, čo z neho robí potravinu vhodnú na chudnutie. Najmenej tuku obsahujú práve kuracie prsia, je to len približne 1,2 g/100 g pŕs. Tento podiel platí, ak sú pripravené bez kože a pridania tuku počas varenia. Z tukov v nich nájdete aj zdravé nenasýtené mastné kyseliny omega-3 a omega-6. Obsah bielkovín a tuku je v nich navyše zastúpený v priaznivom pomere 20:1, čo je v porovnaní s ostatnými časťami kuraťa najvyššie číslo.

Kuracie prsia a bielkoviny

Zdravá strava s optimálnym podielom bielkovín pomôže predĺžiť pocit zasýtenia, čím prispeje k znižovaniu kalorického príjmu počas dňa. V kombinácii s pravidelným cvičením vám pomôže tiež dosiahnuť spevnenie postavy a rast svalovej hmoty. Proteíny sú potrebné aj v čase po tréningu, kedy pomáhajú pri regenerácii svalov.

Kuracie prsia sa pri skonzumovaní 100 g postarajú o príjem až 31 g bielkovín, pričom neobsahujú žiadne sacharidy. So snahou o peknú postavu je úzko spojené aj počítanie kalórií. Tých v rovnako veľkej porcii prijmete len 165.

Vitamíny a minerály na vašom tanieri

Kuracie prsia prinesú do jedálnička dôležité vitamíny a minerály. Vášmu organizmu v nich dodáte vitamíny skupiny B, vitamíny C a A. Nachádza sa v nich tiež cholín, ktorý priaznivo vplýva na nervovú sústavu, chráni pred stresom, pomôže vám upokojiť a sústrediť sa. V 100 g kuracích pŕs sa nachádza tiež 0,4 mg železa, ktoré je nevyhnutné na zabezpečenie prenosu kyslíka do svalov počas cvičenia. Ďalej 0,68 mg zinku na podporu imunity a selén, ktorý vplýva priaznivo na štítnu žľazu, prospieva pečeni a tvorbe bielych krviniek.

Leave a reply